Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Stypendia Burmistrza Kałuszyna
  26.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Stypendia Burmistrza Kałuszyna.

 • 03.10.2016

  Moduł Rodzice i Opiekunowie został zmodyfikowany

 • Powiatowy Przegląd Patriotyczny 2015

  Powiatowy Przegląd Patriotyczny 2015
  07.11.2015

  Katarzyna Wąsowska uczennica klasy III a  Gimnazjum im. 6 P.P.Leg. J. Piłsudskiego w Kałuszynie, zdobyła I miejce w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym w Mrozach w kategorii : szkoły ponadpodstawowe. Pracę wykonała pod opieką nauczycielki plastyki Pani  Eweliny Spychały. 

 • Pamiętamy o Bohaterach Naszej Niepodległości!

  Pamiętamy o Bohaterach Naszej Niepodległości!
  31.10.2015

  W środę 28 października uczniowie klasy III c porządkowali cmentarz, sprzątali groby kapłanów  i wszystkie opuszczone. W ramach akcji uczniowie zapalili również znicze na żołnierskich mogiłach Patrona Szkoły - 6. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie. Akcję prowadził ks. Jerzy Skłudzki- katacheta w naszej szkole. Akcję prowadzimy po raz drugi.Tę piekną ideę zainicjowało  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. 

   

 • Lena Szumska -Gość z Rwandy w szkole.

  Lena Szumska -Gość z Rwandy w szkole.

  Gość z Rwandy- Lena Szumska odwiedziła szkołę 16.10.2015 r.

  Rwanda to jeden z najmniejszych i jednocześnie najgęściej zaludnionych krajów Afryki. Od momentu oderwania się od kolonialnej władzy Belgów w roku 1962, to środkowoafrykańskie państwo nękane było konfliktem związanym z jego ludnością, dwoma od wieków skonfliktowanymi plemionami: Tutsi i Hutu.

  KABUGA

  Siostra Lena prowadzi klinikę dentystyczną.

  Wioska, w której mieszkają i pracują misjonarki  została praktycznie zaludniona w ostatnich latach, wraz z napływem uchodźców powracających z Burundi, Ugandy i Konga. Dziś Kabuga to bardziej miasto, niż wieś, choć nie brakuje w niej rolników uprawiających małe poletka. Wiele osób dojeżdża do pobliskiego Kigali, gdzie pracuje we wszelkich możliwych zawodach, niektórzy zajmują się drobnym handlem. Nie brak też złodziei, z których Kabuga niestety słynie. Ludność napływowa, wielowyznaniowa (w tym liczne sekty), wielu z nich straciło całe rodziny w czasie ludobójstwa... Ogólnie teren apostolstwa dość trudny. Klimat suchy i słabej jakości ziemia sprawiają, że biedni wciąż ubożeją, a bogaci (głównie personel instytucji państwowych) budują nowe piękne wille. Kontrast rośnie.

  NYAKINAMA

  Nyakinama jest dużą wioską, nieopodal Ruhengeri. Mieszkańcy są ludźmi ubogimi i bardzo prostymi. Zajmują się przede wszystkim rolnictwem, w zasadzie cały dzień spędzają na swoich polach. Jedynym bogactwem wioski są dzieci. Jest ich wokół bardzo dużo-średnio po 7 w rodzinie. Właśnie im najbardziej staramy się pomagać. Większości z naszych podopiecznych rodzice nie są w stanie zapewnić wystarczającego żywienia, pomimo ciężkiej pracy. Staramy się więc udzielać im bezpośredniej pomocy oraz uczyć, jak radzić sobie w życiu. Wiele z dzieci przychodzi do naszej szkoły z odległych, górskich terenów. Brakuje im właściwie wszystkiego: jedzenia, wody, drewna na opał...

  Informacje za: http://misje.plogic.eu/gdzie-jestesmy/rwanda

 • Zwiedzanie Sejmu RP
  18.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zwiedzanie Sejmu RP.

 • Rwanda/Afryka/
  18.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rwanda/Afryka/.

 • Zaproszenie dla Rodziców

  Zaproszenie dla Rodziców

           Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców:

     „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały,

      jak słuchać aby dzieci do nas mówiły”

  Zapraszamy rodziców, którzy:

  • - poszukują wiedzy i umiejętności dotyczących wychowania dzieci,
  • - chcą odkryć w sobie i nauczyć się wykorzystywać w rodzicielskiej praktyce własne możliwości, jakich wcześniej nie dostrzegli,
  • - chcą kształtować w dzieciach wysoką samoocenę, aby dać im wiarę we własne możliwości i umiejętność radzenia sobie z problemami,
  • - pragną nauczyć się nowego spojrzenia na wychowanie

   

         ZAPRASZAMY CHĘTNYCH  RODZICÓW na bezpłatne zajecia 

   

               Warsztaty rozpoczynają się 26 października 2015 r. o godzinie 17.00

              

   

 • Informacje dla Uczniów i Rodziców - 1 września 2015

  Informacje dla Uczniów i Rodziców - 1 września 2015
  31.08.2015

  Ważne informacje dla Uczniów i Rodziców na początek roku szkolnego 2015/16

   

  PODRĘCZNIKI SZKOLNE

  Przypominamy, iż zgodnie z rozporządzeniem MEN uczniowie pierwszej klasy gimnazjum otrzymają darmowe podręczniki,  materiały edukacyjne i ćwiczenia do obowiązkowych zajęć edukacyjnych zgodnie z wykazem.

   STYPENDIUM SZKOLNE

  Informujemy, że do 15 września w Urzędzie Miejskim w Kałuszynie  można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2015/2016.

  Stypendium szkolne przysługuje:

  Stypendium może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności, gdy w tej rodzinie występuje bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczej, alkoholizm, narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

  Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 456 złotych.

  Szczegółowe informacje na temat stypendiów można uzyskać pod numerem TEL. 257576618

  WYPRAWKA SZKOLNA

  Do 6 września 2015 można składać wnioski w ramach Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”. Wniosek DLA UCZNIÓW UPRAWNIONYCH należy złożyć w szkole.

   TRANSPORT SZKOLNY

  W  celu zapewnienia dowozu dzieci i młodzieży do szkoły Gmina Kałuszyn organizuje przewozy. Usługa jest bezpłatna dla uczniów. Przewozy prowadzi firma:

  Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Mińsku Mazowieckim. S.A

  PKS w Mińsku Mazowieckim S.A.

  ul. Warszawska 222
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  25 759 57 00

  sekretariat@pks-minsk.pl

  Autobus szkolny zatrzymuje się na przystankach zgodnie z rozkładem jazdy. Uczniów obowiązuje regulamin. Bilety miesięczne uczniowie otrzymają w szkole.

   

  STOŁÓWKA SZKOLNA

  • Uczniowie naszej szkoły mogą skorzystać z żywienia zbiorowego w stołówce Szkoły Podstawowej i zjeść obiad. Obiady są zwykle dwudaniowe. Na początku roku szkolnego zostanie podana cena obiadu. Stołówka czynna dla uczniów od 3 września.
  • Można ubiegać się o finansowanie obiadów dla uczniów  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kałuszynie przy ul. Wojska Polskiego 20.
  • Uczniowie z rodzin w których ze względu na kryterium dochodowe nie można przyznać dożywiania a będący w trudnej sytuacji powinni zgłosić się do Dyrekcji Szkoły.
  • W stołówce szkolnej będzie można napić się wody na wszystkich przerwach.
  • Od bieżącego roku szkolnego po drugiej lekcji jest przerwa śniadaniowa. Zachęcam wszystkich uczniów  do przynoszenia kanapek z domu. Drugie śniadanie będzie można zjeść  w pracowni w której skończyła się druga lekcja. Pamiętajmy o zasadach zdrowego odżywiania.

   

  ZEBRANIA INFORMACYJNE DLA RODZICÓW

  Aby mogli Państwo poznać wychowawcę, zespół nauczycieli, pracowników życia szkolnego i administracyjnych zapraszamy na zebranie, które odbędzie się 15 września 2015 r. o godzinie 17.30.

  INFORMACJE - KOMUNIKACJA

  • W ciągu roku szkolnego, jeśli chcą Państwo mieć informacje na temat działalności naszej szkoły , ważnych spotkań i wydarzeń, prosimy regularnie odwiedzać naszą stronę internetową : www.gimkaluszyn.edupage.org
  • Prosimy o zaglądanie na tablicę ogłoszeń.
  • Prosimy o codzienne sprawdzanie dzienniczka ucznia: jest to podstawowe narzędzie komunikacji ze szkołą.
  • Zawsze mogą się Państwo z nami kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
  • Tel. /fax: 257576856, e-mail: gimnazjum@kaluszyn.pl
  • Umawianie się na spotkanie z:
  • Nauczycielem : poprzez wpis do dzienniczka dziecka, telefoniczne lub elektronicznie poprzez dziennik elektroniczny
  • Pracownikiem administracji : proszę kontaktować się telefonicznie
  • Dyrektorem : proszę umawiać się na spotkanie w sekretariacie lub telefonicznie

   

 • Apel do Uczniów i Rodziców !!!

  Apel do Uczniów i Rodziców !!!

    W związku z licznymi odnotowanymi zatruciami narkotykami tzw. dopalaczami, ponawiam apel MEN i Mazowieckiego Kuratora Oświaty  oraz informuję o niebezpieczeństwie i zagrożeniu zdrowia i życia dla uczniów wynikających z zażywania środków.

  Ostrzegam nie kupujcie i nie zażywajcie szkodliwych substancji !!!

  Podaję nr telefonów w przypadkach koniecznych:

  800 060 800- bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

  116 11 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  800 100 100- telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,

  800 12 12 12- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

  112- jednolity numer alarmowy w całej Unii Europejskiej.

 • Matematyka bez granic-edycja polska

  Matematyka bez granic-edycja polska
  17.05.2015

  Dnia 10 marca 2015r. klasa III b z naszego Gimnazjum wzięła udział w XXVI Międzynarodowym Konkursie  "Matematyka bez granic" – edycja polska. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 10 zadań w ciągu 90 minut. Zadania były o różnym stopniu trudności, tak aby każdy uczeń z klasy mógł wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami współpracy w zespole. Pierwsze zadanie było w języku obcym. Należało przetłumaczyć treść tego zadania, rozwiązać je i przedstawić rozwiązanie w języku angielskim, który  wybrała młodzież.
      Długo trzeba było oczekiwać na wyniki, uczniowie bardzo się niecierpliwii.  Wreszcie nadeszły 11 maja 2015r. Warto było czekać! Klasa zajęła III miejsce w regionie i IV miejsce w Polsce !!!! Należy dodać, że w konkursie wzięło udział 137 gimnazjów i 244 klasy trzecie z całego kraju.

  Katarzyna Kwiatek

 • TRZYMAJ FORMĘ...

  TRZYMAJ FORMĘ...
  19.09.2014

  TRZYMAJ FORMĘ... - Obrazek 1    TRZYMAJ FORMĘ... - Obrazek 2 TRZYMAJ FORMĘ... - Obrazek 3

  W ROKU SZKOLNYM 2014/15 WE WSPÓŁPRACY ZE STACJĄ SANEPID W MIŃSKU MAZOWIECKI REALIZOWAĆ BĘDZIEMY PROGRAM TRZYMAJ FORMĘ. 17 WRZEŚNIA 2014 ROKU UCZNIOWIE KLASY SPORTOWEJ IA I IIA UCZESTNICZLI W RAJDZIE ROWEROWYM. WKRÓTCE RELACJA FOTOGAFICZNA.

   

   

 • Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Pamięć Nieustająca"

  Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Pamięć Nieustająca"
  14.08.2014

  Konkurs  „PAMIĘĆ NIEUSTAJĄCA” 


  Konkurs adresowany był  do uczniów szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych w Polsce oraz szkół polskojęzycznych poza granicami kraju. Organizatorem Konkursu jest Fundacja „Ostoja przy Wiśle”  
  Zakres tematyczny konkursu obejmuje ostatnie sto lat polskiej historii z perspektywy Placu Piłsudskiego w Warszawie. Plac jest tylko kanwą do opowiedzenia ciekawej, często burzliwej i wieloznacznej oraz bardzo bliskiej Polakom historii naszego kraju. Główne cele konkursu to: zainteresowanie młodzieży faktami historycznymi z ostatniego stulecia budującymi niepodległość Polski i suwerenność państwa; rozwijanie umiejętności samodzielnego myślenia oraz pobudzanie do własnych ocen i wypowiedzi; tworzenie okazji do spotkań z kombatantami i budowanie więzi międzypokoleniowych.
  Posiedzenie konkursowe odbyło się dnia 12 czerwca 2014 roku pod przewodnictwem Andrzeja Krzysztofa Kunerta – Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
  Skład Jury:
  Teresa Baranowska – dyrektor biura Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
  Zofia Teresa Kozłowska – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego
  Anna Kwiatkowska – redaktor programu TVP Historia
  Jacek Moskwa – wiceprezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich
  Adam Stasiński – kustosz Izby Tradycji Dowództwa Garnizonu Okręgu Warszawa
  Aleksander Rowiński – sekretarz Jury, prezes Zarządu Oficyny Literatów Rój Film

  Jest nam szczególnie miło poinformować, że wśród  indywidualnie nagrodzonych znalazła się Narcyza Domagała za pracę Czytając myśli przeszłości a wśród wyróżnionych 6 i 7 miejsce na 36 zdobyły Adrianna Ciś i Klaudia Abramowska za pracę Usłyszano płacz dzieci  oraz Joanna Sadoch za pracę Nadać kształt cieniom przeszłości.
  Prace powstały pod kierunkiem Liliany Głodzińskiej Nojak /nauczycielki języka polskiego/ i Marii Bartosiak/nauczycielki historii/.

 • Wakacje gimnazjastów 2014

  Wakacje gimnazjastów 2014

              

   

 • DZIEŃ WOJSKA POLSKIEGO- 15 SIERPNIA

  DZIEŃ WOJSKA POLSKIEGO- 15 SIERPNIA
  14.08.2014

   

  Bitwa Warszawska (12-25 sierpnia 1920 r.)

  W dniach 12-25 sierpnia 1920 roku Wojsko Polskie stoczyło jedną z największych i zarazem najważniejszych bitew w historii swojego oręża. Było to jednocześnie decydujące starcie w wojnie polsko-rosyjskiej 1920 r.

  Była to 18. przełomowa bitwa  podczas której polskie wojska zatrzymały ofensywę Armii Czerwonej i zmusiły ją do odwrotu. Dzięki zwycięstwu Polaków rewolucja komunistyczna nie rozprzestrzeniła się na południową i zachodnią Europę.

  Przełomowe bitwy w historii świata -  to lista bitew, które zaważyły na losie ludzkości. Listę 15 przełomowych bitew stworzył Edward Shepard Creasy, a o 3 kolejne uzupełnił ją brytyjski polityk, dyplomata i pisarz, Edgar Vincent D'Abernon.


  1. bitwa pod Maratonem - 12 września 490 p.n.e. 
  2. porażka Aten w wojnie z Syrakuzami (wyprawa sycylijska) - 413 p.n.e. 
  3. bitwa pod Arbelą - 331 p.n.e. 
  4. bitwa nad Metaurusem - 207 p.n.e. 
  5. bitwa w Lesie Teutoburskim - 9 
  6. bitwa na Polach Katalaunijskich (obecnie Chalons-sur-Marne) - 7 września 451 
  7. bitwa pod Tours - 25 października 732 
  8. bitwa pod Hastings - 14 października 1066 
  9. oblężenie Orleanu - 1429 
  10. klęska hiszpańskiej armady - 1588 
  11. bitwa pod Blenheim - 13 sierpnia 1704 
  12. bitwa pod Połtawą - 8 lipca 1709 
  13. kapitulacja armii angielskiej pod Saratogą - 1777 
  14. bitwa pod Valmy - 1792 
  15. bitwa pod Waterloo - 18 czerwca 1815 

  Dodane przez Edgara Vincentego D'Abernona 
  16. bitwa pod Sedanem 
  17. bitwa nad Marną - 5 - 9 września 1914 
  18. bitwa warszawska 15 sierpnia 1920 

   

 • Rok Żołnierzy Tułaczy

  Rok Żołnierzy Tułaczy
  14.08.2014

  Zawsze pamiętaj o poległych żołnierzach. Zawsze pamiętaj ojców i synów na wojnie. Zawsze pamiętaj o pogrzebanych w historii.

  – to motto przyświecało uroczystościom poświęconym Żołnierzom Tułaczom i 70. rocznicy bitwy o Monte Casino, zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. 6. Pułku Piechoty Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie.

  Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych władz: Henryka Sęktas – zastępca burmistrza Kałuszyna, Marian Pełka – dyrektor Domu Kultury w Kałuszynie, ks. Dziekan  Władysław Szymański – proboszcz tutejszej parafii, Anna Andrzejkiewicz - dyrektor Biblioteki Miejskiej w Kałuszynie, Marian Pełka – dyrektor domu Kultury w Kałuszynie. Obok nich obecni byli organizatorzy uroczystości: nauczyciele, młodzież, dyrektor Gimnazjum w Kałuszynie Maria Bartosiak.

              Uroczystość nie mogła obyć się bez poezji żołnierskiej, nad czym czuwała Aneta Gontarska. Recytowano wiersze K. I.Gałczyńskiego, Wł.Broniewskiego, J.Szczepańskiego, K. K.Baczyńskiego i A.Asnyka. Całość uświetniał chór pod przewodnictwem Justyny Kowyni-Rymanowskiej, którzy zaprezentowali piosenki: Pamięć katyńska, Po ten kwiat czerwony, Polskie kwiaty, Szare Szeregi, i oczywiście Czerwone maki na Monte Casino. Oprawę plastyczną wykonała Ewelina Spychała. W trakcie uroczystości zaprezentowano  biogramy Żołnierzy Tułaczy: Władysława Andersa, Kazimierza Sosnkowskiego, Witolda Pileckiego, Stanisława Maczka, Władysława Sikorskiego, Stanisława Kopańskiego oraz życiorysów dwóch mieszkańców Kałuszyna, którzy brali udział w bitwie o Monte Casino: Franciszka i Ryszarda Stasiaków, którzy odeszli na wieczną wartę, ale pamięć o nich trwać będzie zawsze. Prezentację przygotowała i przedstawiła dyrektor M. Bartosiak, pod której opieką klasa III d przygotowała wybrane biogramy.

              Gimnazjum w Kałuszynie przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu pt. Rok Żołnierzy Tułaczy, której organizatorem jest Fundacja Niepodległości. Wybór tego przedsięwzięcia związany jest z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej, podczas której los rzucił wielu Polaków na wszystkie strony świata, a także 70. rocznicą bitwy o Monte Casino i walk polskich wojsk o wyzwolenie Francji, Belgii, Holandii oraz Akcji „Burza” i Powstania Warszawskiego, po których nastąpiła ponowna tułaczka (do niemieckich oflagów i sowieckich łagrów). Motywem całego przedsięwzięcia jest prezentacja plakatów-biogramów przybliżających postacie Żołnierzy Tułaczy. Stąd również pomysł ekspozycji kałuszyńskich biogramów braci Stasiaków na specjalnych tablicach, które były wyeksponowane na sali w czasie uroczystości.                                                                                     Justyna Olkowicz-Gut

  Franciszek_i_Ryszard_Stasiakowie.pptx

   

 • MOJA PRZYSZŁOŚĆ

  MOJA PRZYSZŁOŚĆ
  22.09.2014

  OD WRZEŚNIA 2014 R. REALIZUJEMY PROJEKT:

  MOJA PRZYSZŁOŚĆ
  WYRÓWNANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW POPRZEZ DODATKOWE ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE KLUCZOWE

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum im. 6. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego
  dyrektor szkoły - Maria Bożena Bartosiak
  05-310 Kałuszyn
  ul. Pocztowa 4
  Mazowieckie
 • (25) 75 76 856
  fax (25) 75 76 856

Galeria zdjęć